Virtuális Harmadik Világ

Külvilág / Közélet (1980 katt) Tracker
  2012.08.21.

Szeretném rögzíteni az online pénzkeresésről szerzett tapasztalataimat - mindenki szeretne az otthon kényelméből pénzt szerezni, az meg nem nagy fáradság, ha csak reklámokat kell néznie, ugye? A Google segítségével leltem rá erre az oldalra, a link, amit adtak, ha minden igaz, egy referee link volt, tehát valami alak pénzt kap azért, amiért "beajánlott" engem a bizniszbe... ez ellen nem tudtam tenni, de ha már így alakult... Persze lehet, tévedek, sok ilyen oldalt kipróbáltam, de ez tűnik a "legjobbnak".

Az AdClick szolgáltatások arról szólnak, hogy reklámokra kell klikkelgetni, és azért kapunk pénzt az online bankszámlánkra, amit a világi bankszámlánkra utalhatunk. Van pár dolog, amikre viszont nagyon ügyelnünk kell, ha bele akarunk menni ebbe a kétes bizniszbe:

1. Legalitás

Nem tartom valószínűnek, hogy túl legális lenne függetlenül attól, hogy mennyit kereshetünk vele, érdemes tisztában lenni az adózási feltételekkel, ha komolyabban akarunk ezzel foglalkozni.

2. Mennyiség

Valójában elenyésző mennyiségű pénzt fogunk ezért kapni, hiszen ez nem "igazi" munka, mert megnyitunk egy honlapot, amit kb. 3-tól 30 másodpercig tartó ideig kell nézni, aztán kapunk érte kb. 0.0001 dollárt, átszámítva alig több mint két fillért, azaz 0.02 Ft-ot, ami, mint tudjuk, semmire nem elég, kevesebb egy forint, pedig az egyforintost is kivonták már vagy két éve.

3. Kifizetés

Ez a harmadik, és legfontosabb dolog, van egy minimális mennyiség, amennyi pénzt össze kell gyűjteni a honlapon ahhoz, hogy kivehessük. Tehát általában 5-6-7-8-10 dollár minimum kell, ebből még le is vonnak. Mit is jelent ez? Legjobb esetben tizenhatezer, azaz 16000 reklámot kell végignéznünk, mire lesz 5 dollárunk, amit jobb esetben már ki is vehetünk, és átutalják a virtuális bankszámlánkra. Három másodperccel számolva, ez 13, azaz tizenhárom órányi munka - egy túlórás műszak alatt kerestünk kb. 1150 Ft-ot, egy nap alatt, kicsit matekozva ez egy hónap alatt legfeljebb 35 000 Ft kb., amiért napi 13 órát dolgoztunk, ültünk a gép előtt legoptimálisabb esetben.

4. Reklámmennyiség

Belépéskor azt tapasztalhatjuk, hogy csak 10-15 reklám áll rendelkezésünkre, amit megnézhetünk, tehát nem lehet orrba-szájba pénzt keresni, nem hülyék az üzemeltetők sajnos. Legelső nap max. 0.001 dollárt kereshetünk tíz reklámmal. Ezek osztályozva vannak, a micro, vagy tiny reklámokért a megrendelő keveset fizetett, ezért kevés ideig kell megnéznünk, de kevés pénzt is kapunk. A nagy reklámokért már akár egy centet is kaphatunk, de azt 30 másodpercig kell nézni.

5. Csalásvédelem

Mivel, mint említettem, nem idióták találták ki, és vitték tökélyre ezt a maffiát, hozzá kell tennem, nem érdemes technológiai kiskapukat keresni arra, hogy valami trükkös programmal könnyítsük meg a dolgunkat, aki majd helyettünk linkekre kattintgat. Minden oldal más fajta csalásvédelmet épít a linkjeibe, tehát egy program nem tudja például megoldani a képrejtvényeket. Hasonlóak, mint a captcha, amikor a krikszkrakszos betűket kell kiolvasni regisztráláskor, meg fórumokon, meg mindenhol.

Láttam olyat, ahol félre kell húzni egy nyomógombot, a Clixsensenél 5 véletlenszerű képen kutyák és macskák vannak, és ki kell választani, melyik a macska. Van olyan, ahol összevissza ugrálnak a linkek, nem lehet egyszerűen megtalálni, hova kell klikkelni, stb. Sőt, a Clixsense méri, hogy nézzük-e a honlapot, ha másik fület böngészünk, megáll a timer, és addig nem számol vissza, amíg nem nyitjuk meg a böngészőben a reklámot, tehát nem mehetünk el pl. Honfoglalózni, amíg lejár a 30 másodperc...

Nem azt mondom, hogy ezeket nem lehet kijátszani, legalábbis emberileg ki lehet, ha anyut-aput-kistesót felváltva leültetjük napi 1 órát kattintgatni, de ugye kinek olyan hülyék a szülei, hogy ilyenbe belemenjenek? Nekem biztosan nem. Ha pedig valaki olyan programot tud írni, ami ezeket mind kijátssza, az nem szorul rá, hogy ilyen baromságokkal keressen pénzt. Írjon játékot Androidra meg iOSre, és éljen vele boldogan, áldásom rá. De ne itt pöcsöljön egyáltalán!

6. Munka

A Clixsense azért a legjobb, mert itt vannak task-ok, vagyis feladatok, amiket teljesítve akár 3 centet is kaphatunk feladatonként. Olyanok, mint a feleletválasztós dolgozatok, csak kicsit megbonyolítva. Először is makulátlan angol tudás hiányában felejtsük el a dolgot. Vannak pl. japán nyelvű feladatok is, megpróbáltam találomra kattintgatva megoldani, de a hülyéket gyorsan kiszűrik, meg a lustákat is.

Sokféle feladat van, általában a neten kell böngészni, pl. megadnak egy cégnevet, meg kell keresni, hogy mely vállalat tulajdona, mi a honlapja, hol a székhelye, stb. Érdekes módon, ha rosszul válaszolunk, arra rájönnek, ha pedig túl sokat hibázunk, nem végezhetünk az adott feladatból többet.

Akár összesen tíz, meg húszezer feladatot is megoldhatunk, de számoljunk! A leggyorsabban kitölthető kérdőíveknél (pl. amikor twitter üzeneteket kellett elemezgetni és eldönteni, az író támogatja-e Obama egészségügyi reformját, vagy ellenzi, vagy csak megemlíti... :D) három perc alatt lehet 2-t kitölteni, és csak akkor kapunk 3 centet, ha kettőt kitöltöttünk minimális hibával, vagy ami még jobb, hibátlanul. Ekkor kb. 300 feladatlapot kell kitölteni, ami 15 óra, és az alatt kerestünk tíz dollárt.

7. Referee, offer, premium...

Még az utolsó pontban írnom kell ezekről is. Referee, akit ajánlunk az üzletbe, piramisjáték jellegűen: egy linket kell adni valakinek, aki ha regisztrál azon a linken pl. Clixsensere, és dolgozik, akkor a munkája után pénzt kapunk, mintha mi dolgoztunk volna. A morális oldaláról nem írok a dolognak, aki tudja, és szívesen belevisz másokat ebbe, az tegye meg nyugodtan.

Az offer egy vásárlási ajánlat, egy aukciós házban kell vennünk valamit, hogy kapjunk egy kis pénzt. Szerintem nem éri meg, keresni jöttünk, nem költeni! Szóval hagyjuk is.

Premium: ha fizetünk, több reklámot nézhetünk, és többet kereshetünk, logikus nem? Egyáltalán NEM az! Kb. min. 10 dollár a tagsági díj akár egy évre, ez, ha nem saját zsebből fizetjük, 15 óra munka azért, hogy még többet dolgozhassunk. Megéri?!

Hozzáteszem utóiratként, hogy honfitársaink is űzik szép számmal ezt a dolgot, és mindenféle jókat állítanak róla. Na, ők azok, akiknek, minden tisztelettel, de nem hiszek, sőt más nemzetiségűeknek sem. Ez egy farkastörvényekkel irányított üzlet, amiben csak az üzemeltető jár jól, mindenki más refereeket akar, akik majd helyette dolgoznak, csak nem akarunk magunkon kívül másnak keresni. Ha már ilyen lusta, de mégis önző emberek vagyunk, akkor legalább legyünk annyira önzőek, hogy másnak nem akarunk keresni, és ha lehet, elkerüljük!

Ez üzlet, nem barátság, ne keverjük össze ezeket! Van még egy sajátossága a Clixsensenek, ami nem tartozik a hét főbűnhöz, ez a ClixGrid: egy kb. 30x25-ös négyzetrácson kell kattintgatni, meg kell nézni egy 3 másodperces reklámot, és talán, talán, talán nagyon kis eséllyel nyerhetünk tíz cent és 5 dollár között egy kis pénzt, ha premiumok vagyunk, akkor dupla az esélyünk a nyerésre. Ne lutrizzunk! Nem ér annyit, ingyen dolgozunk a győzelem reményében!

Összefoglaló:

Kizárólag a taskokat érdemes csinálni, mert ez az igazi munka, annyira igazi, hogy ha virtuálisan is, de megtapasztalhatjuk, milyen lenne egy harmadik világban dolgozni, ahol ugyanennyi idő alatt ugyanennyit keresünk, mint egy kínai, afrikai, vagy indiai kétkezi munkás, csak éppen nekünk nem szakad le a hátunk egy építkezésen. Sok mindent tanultam az elmúlt három napban, mialatt összegyűlt a cikkhez szükséges alapanyag, többek közt jobban megbecsülöm azokat, akik éhbérért dolgoznak, hogy legyen nekünk ájfon, meg anndrojid, meg szuzuki, hogy tudjunk a neten 3G-n keresztül panaszkodni arról, hogy milyen szar, hogy havonta napi 8 órában, 8-tól 16-óráig 120.000 forintot keresünk...

Aki ezek után mégis szeretné ezt csinálni, annak az Úr kegyelmezzen a lelkének, mert könnyű eltévelyedni az útvesztőben. Ha azt kérdezitek: "Te, haver, minek csinálod, ha mindenkit lebeszélsz róla...?" Nos, azért, amiért a többi futóbolond: a pénz reményéért - szeretnék PayPalről vásárolgatni neten, de egy pénzzel teli bankszámla hiányában, ez ugyebár, elég nehéz, nemde? :-)

Előző oldal Tracker
Vélemények a műről (eddig 2 db)